KANALİZASYON KAZISI VE BAĞLANTI İŞLERİ

By | Mayıs 1, 2013

KANALİZASYON KAZISI VE BAĞLANTI İŞLERİ

 

 Bursa Kanalizasyon hatlarındaki değişiklikler doğru yapılmadığı sürece arıza giderilmiş sayılmaz. Boru döşerken yapılan ufak bir hata aynı yerlerin tekrar kırılıp onarılmasına neden olabilir.

Biz firma olarak bina içi kanalizasyon hatlarını ve kullanım durumuna göre tuvalet giderlerini açmak için 125-150 mm çaplı boru kullanıyoruz. Mutfak ve banyo hatlarının onarımında yatay olarak uzun gidiyorsa 50mm yerine 70 mm ’lik boruları kullanmayı tercih ediyoruz.

Dış kanalizasyon hatlarında da corrige boru diye bilinen dışı siyah içi sarı kanalizasyon borularını kullanıyoruz. Ancak corrige borularının da toprak basıncına dayanıklı olmasına göre sınıfları vardır. 3metreden daha derine döşenen normal corrige borularda ezilmeler görüldüğü için bu gibi derin kazılarda corrige boruların 5n8 sınıfını kullanmaktayız.

Hangi boru kullanılırsa kullanılsın az veya fazla verilen eğim, iyi yapılmayan bohçalama,çantasız hat döşeme, dar veya gereğinden çok geniş çaplı boru döşeme ileriki zamanlarda büyük sıkıntılara sebep olmaktadır.

Bizim 21 yıllık tecrübeye sahip kazı ve kırım ekibimiz;

  • Derinlik ve uzunluk fark etmeksizin,

  • Kazı bölgelerinden geçen Su, doğalgaz, elektrik, telekom ve data hatlarına zarar vermeden,

  • En uygun malzemeyi en doğru şekilde kullanarak,

  • Belediyeden kazı izinleri tarafımızdan alınarak, (Kazı izni en az 1 gün sürebilmektedir.)

  • En kısa zamanda sizlerin sorunlarını çözüme kavuşturmaktadır.